Calendar GEEA 2019

bună dimineața! făgăraș, 25 septembrie 2018

Bună dimineața! – Făgăraș, 25 septembrie 2018

Autor: Vladimir Gologan

 

Asociația Clubul de Științe GEEA Tecuci vă invită să participați la elaborarea Calendarului GEEA 2019.

Natura ne oferă, ori de câte ori are ocazia, priveliști minunate, fenomene spectaculoase, peisaje încântătoare. Vă invităm să surprindeți aceste momente în imagini fotografice și să le trimiteți pe adresa noastră.

Încercăm astfel să realizăm un calendar alcătuit din poze realizate de voluntari în fiecare lună a anului. Puteți trimite poze pentru o singură lună sau pentru toate lunile. Pozele pot fi realizate oriunde pe planeta Pământ!

Atenție: se acceptă maxim două poze pentru fiecare lună a anului. Aceste poze vor trimise în format electronic, pe adresa dumitru_voinea@yahoo.com; fiecare poză trebuie să îndeplinească următoarele condiții:

a) să aibă o rezoluție care să-i asigure o claritate adecvată;

b) să aibă un titlu sugestiv;

c) să aibă menționate ziua când a fost realizată și locația unde a fost surprins peisajul/fenomenul;

d) poza va fi însoțită, obligatoriu, de o declarație pe propria răspundere că este originală, personală, autentică și actuală; data limită de depunere a unei poze pentru o lună este ziua de 5 a lunii următoare;

Pozele trimise vor fi supuse unei selecții, pentru fiecare lună fiind aleasă cea mai reușită dintre ele. Aceste poze vor fi folosite pentru realizarea calendarului. Asociația Clubul de Științe GEEA Tecuci se obligă să menționeze autorul pozei, titlul, ziua și locația. Celelalte poze vor fi publicate pe site-ul Asociației noastre, cel târziu pe data de 10 ianuarie 2020.

 

odihnă, dune du pilat, bordeaux, franța, 28 aprilie 2018

Odihnă – Dune du Pilat, Bordeaux, 28 aprilie 2018

Autor: Vladimir Gologan

Model de declarație pe proprie răspundere

Declarație

Subsemnatul, ……………………………………………………….. (nume și prenume), născut la data de …………………………………….. în localitatea ………………………………………., domiciliat în …………………………….., strada …………………………………………., nr. ………………………………….., bloc …………., sc. …………., ap. ……….., jud. ……………………………, telefon ……………………………………………., declar pe proprie răspundere că poza cu care particip la elaborarea Calendarului GEEA 2019, având titlul ……………………………………………………………………………………, este originală, personală, autentică și actuală.

Declar, de asemenea, că accept ca poza cu care particip să fie utilizată de către Asociația Clubul de Științe GEEA Tecuci exclusiv în scopuri educative, nu comerciale.

Am făcut această declarație în mod voit, fără constrângeri exterioare, astăzi, ………………..

Nume și prenume …………………………………………………….

Semnătura,

 

Vă așteptăm!

lapland, kiruna, suedia 21 decembrie 2015

Lapland, Kiruna, 21 decembrie 2015

Autor: Vladimir Gologan

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s